Kategorie
 
 
 
 
 
Bambusové rolety
 
 

Bambusové rolety

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 

 
 

Bambusové rolety jako ochrana před slunečními paprsky

Hlavně v zimním období, kdy je slunce nízko nad obzorem, pronikají sluneční paprsky daleko do prostoru v bytě nebo kanceláři. Je to příjemné, protože prohřívají a prosvětlují interiér. Společně s pravidelným větráním jsou přirozenou prevencí proti chorobám a jarní únavě. Komplikace nastávají, když dopadají na monitor televizoru, počítače nebo mobilu, případně nám svítí do očí při práci s nimi. Nevidíte prakticky nic.

Vhodným řešením vzniklé situace jsou bambusové rolety. Jejich výraznou výhodou je, že nezabrání přístupu světla do místnosti úplně. Prostor zastíní jen částečně. Vázací materiál, kterým je obyčejně tenký bavlněný provázek, vytváří mezi jednotlivými bambusovými tyčkami volný prostor, který má přibližně stejné rozměry jako samotná lamela, která stíní. V místnosti tak vzniká příjemná atmosféra s dostatkem světla avšak bez omezujících účinků slunečních paprsků.

Jak si vybrat vhodný rozměr bambusové rolety

Při montáži máme dvě možnosti. Pokud roletu montujeme dovnitř okenního otvoru, tedy těsně ke oknu, měla by být o něco širší než samotné sklo. V takovém případě bude zakryta i část rámu. Druhá možnost je montáž zepředu na okenní otvor. Od způsobu montáže se odvíjí i šířka rolety, kterou budeme potřebovat. Platí to však i opačně. Podle šířky rolety zvolíme způsob montáže.

Samotná montáž je velmi jednoduchá. Je třeba vyvrtat dva otvory na hmoždinky, tak aby odpovídaly vzdálenosti závěsných oček. Zbývá našroubovat do hmoždinek háčky a pověsit bambusovou roletu na své místo.

Bambusové rolety do altánku nebo k zahradní pergole

Mít střechu nad hlavou při posezení s přáteli v altánku je dobrá věc. Někdy to ale nestačí a potřebujeme i trochu soukromí. Vhodným způsobem jako to víme jednoduše dosáhnout je využít výhod bambusových rolet. Spuštěním rolet vytvoříme chybějící intimitu. Rolety umožňují proudění vzduchu a během teplých letních dnů nás bude ochlazovat příjemný vánek.

Nesmíme zapomínat, že v exteriéru je neustále riziko větru. Aby nedošlo k poškození bambusových rolet při větrném počasí, je vhodné spodní konce rolety upevnit a při větším větru raději srolovat. Bambusové rolety by se v opačném případě při své velké ploše a nízké váze stali jeho snadnou obětí. Máme přece zájem, aby tento užitečný pomocník vyroben z přírodního materiálu vydržel co nejdéle.

Na stránkách www.drstudio.cz a www.bamboo.sk si můžete vybrat z více rozměrů rolet, přičemž některé typy jsou rozměrově vhodné i na francouzská okna. Bambusové rolety v naší nabídce jsou v přírodním bledém odstínu bambusového dřeva.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze