Kategorie
 
 
 
 
 
Nelúpaný ratan a teak
 
 

Nelúpaný ratan a teak

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :

 

 
 

Ratanový nábytek může být i na terase nebo balkoně

Nábytek z přírodního ratanu je určen spíše do interiérů. Kombinace slunečních paprsků a dešťové vody neprospívá žádnému dřevu. Nejvíce trpí povrchová úprava, lak opadává a dřevo má sklony k zčernání.

Určitý sortiment nábytku s přírodního ratanu však splňuje požadavky na využití v exteriéru. Vyberte si přírodní neloupaný ratan. Od běžného ratanu se liší tím, že pruty se neopracovávají na potřebný průměr. Zbaví se jen povrchové vrstvy - kůry - a dále se tvarují na požadovaný tvar a rozměr. Povrch dřeva v takovém případě zůstává nenarušený a zachovává si vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Výrobky z neloupaného ratanu je možné použít i v exteriéru. V takovém případě doporučujeme spíše překryté terasy a balkony nebo altánky a pergoly. Vlhkost snáší ratan velmi dobře a nezpůsobuje mu žádné problémy - je to přece materiál, který pochází z tropických pralesů z množstvím srážek a vysokou vzdušnou vlhkostí.

V naší kolekci VIMINE najdete více druhů pohodlných křesel, židlí i ratanových houpacích křesel. Doplňky ze stejného materiálu vám umožní zařídit si koutek na terase nebo balkoně v tradičním venkovském stylu jen s přírodního materiálu.

 

Stoly z teakového dřeva tvoří dominantu zahrady

 

Kouzlo zahradních stolů vyrobených z recyklovaného teakového dřeva spočívá v jejich jednoduchosti. Mírně rustikální tvar a teplý červenohnědý odstín dřeva se skvěle hodí k zeleni vaší zahrady.

Obdélníkové stoly LYON jsou v nabídce ve dvou velikostech. Větší s délkou 3 metry poskytuje dostatek místa pro stolování 8 až 10 hostů. Počet míst závisí také na výběru zahradních křesel.

Pokud upřednostňujete kulatý tvar zahradního stolu, vyberte si ze dvou průměrů teakových stolů BORDEAUX. Při větším z nich o průměru 175 cm pohodlně usadíte 8 stolovníků.

Teakové dřevo má významnou výhodu v tom, že nevyžaduje žádnou údržbu. Působením slunečních paprsků a dešťové vody se však časem ztrácí původní barva dřeva a získává šedý odstín - takzvanou patinu. Pokud by vám to vadilo, budete muset zajistit ošetření dřeva olejem.

Sestavy teakového stolů a ručně pletených křesel VERSAILES z přírodního neloupaného ratanu vytvoří skvělou kombinaci pohodlí a luxusu během příjemného posezení v kruhu přátel na letní zahradní párty.

 

Umělý ratan je do zahrady spolehlivé řešení

Chcete mít na terase nebo balkoně vyplétaný nábytek a netrváte jednoznačně na tom, že to musí být jen přírodní materiál? Nabízí se vám praktické a účelné řešení. Vyberte si z naší nabídky zahradních sedacích sestav a zahradních jídelních souprav. Pokud nenajdete nic dle vašich požadavků poskládejte si něco z jednotlivých kusů. Všechny položky máme v nabídce ve třech odstínech kruhového ratanového výpletu ROYAL.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze