Kategorie
 
 
 
 
 
Bambusové rohože
 
 

Bambusové rohože

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 

 
 

Využíváním bambusu chráníte životní prostředí

Možná nevíte, že bambus je v podstatě druh trávy. Patří do rodiny našich obilovin. Roste velmi rychle a jeho stonek po určitém čase dřevnatí. Tento materiál má velmi zajímavé vlastnosti jako je pevnost s tvrdost. Hrubé bambusové tyče se používají také na výrobu lešení. Jsou pevnější, pružnější a lehčí než trouby ze železa. Konstrukce z tohoto přírodního materiálu odolávají i zemětřesením. Navíc se jedná o obnovitelný a cenově přístupný zdroj suroviny. Pokud používáte bambusové výrobky, přispíváte k ekologickému přístupu k životnímu prostředí.

Bambusové ploty jsou trvanlivé a estetické

Bambusové dřevo má díky své unikátní struktuře a složení celou řadu výhod v porovnání s dalšími materiály. Lépe odolává nástrahám nepříznivého počasí a má všechny předpoklady pro úspěšné využití v exteriéru. Stále častěji ho můžeme vidět v zahradách. Je tam určitým symbolem našeho návratu k přírodě.

Bambusový plot zabezpečí potřebné soukromí od zvědavých pohledů sousedů. Rodinné posezení na ratanovém nábytku na terase se tak může klidně nést v uvolněné atmosféře. Stejným způsobem poslouží bambusové rohože na balkoně nebo v lodžii. Doporučujeme dřevo povrchově upravit vhodnými mořidly a laky. Výrazně se tím prodlužuje jeho životnost a zachovává estetický vzhled.

Bambusové rohože nás ochrání před slunečními paprsky

Pokud nám rodinný rozpočet nedovolí zatím zakoupit do zahrady hliníkovou pergolu se sklopnými střešními lamelami, nemusíme nutně rezignovat na vytvoření stinného místa pro zahradní nábytek. Jednoduchá konstrukce z bambusových tyčí uchycena jako markýza k domu a na ní překrytí z bambusových rohoží zajistí ochranu před slunečními paprsky. V nabídce je vše na našich stránkách www.bamboo.sk a www.drstudio.cz. Stačí si vybrat vhodný typ a rozměr.

Bambusové ploty se vyrábějí z bambusových tyčí ale také ze svazků tenčích přírodních materiálů. Nejčastěji jsou spojeny pozinkovaným drátem. Standardně jsou v nabídce výšky jsou 100, 150 a 200 cm, některé typy i s výškou 130 nebo 180 cm.

Rohože na plot nemusí být jen z bambusu

Mezi rohožemi z přírodních materiálů mohou být velké cenové rozdíly. Nejdůležitější prvek z pohledu ceny je použitý materiál. Bambus může být štípaný nebo celý. Dražší celý bambus má vyšší životnost. Výrazné cenové rozdíly vznikají v závislosti na tloušťce použitých bambusových tyčí. S rostoucí tloušťkou tyčí se zvyšuje i jejich cena. Tomu však odpovídá i vzhled.

Kromě bambusu se na výrobu oplocení z přírodních materiálů používají i vřes nebo kapradina. U nás mají dlouhodobou tradici rohože z třtiny. Tyto však svým vzhledem i trvanlivostí za bambusem zaostávají. Tmavohnědé svazky z kapradiny jsou mimořádně estetické a vhodné zejména pro zastínění zahradního nábytku na terase.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze