Kategorie
 
 
 
 
 
další kategorie

Bambus a záhradné kvetináče

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :
 

 
 

Bambus v anglickém překladu bamboo

Bambusové tyče a opory na popínavé rostliny

Nejširší využití mají bambusy pravděpodobně v zahradnictví, ovocnářství a při pěstováním zeleniny. Bambusové tyče různých průměrů a délek slouží nejčastěji jako opory pro popínavé rostliny. Už při menších tloušťkách mají dostatečnou pevnost na to aby udržely bohatou úrodu rajčat, fazolí nebo okurek.
V ovocnářství slouží bambusové hole na zpevnění mladých výpěstků i jako opěrné kůly při výsadbě stromků.
Pokud se neuspokojíte s jednoduchými tyčemi máte k dispozici různé tvary a velikosti bambusových rámů. Od hladkých oblouků přes oblouky s příčkami až k dvojitým, trojitým i širším rámem. V nabídce máme opory na květiny a zeleninu až do výšky 210 cm. Některé bambusové prvky se dají využít i na výrobu aranžovaných kytic.

Hrubé bambusové tyče

Hrubé tyče se vám budou líbit už samy osobě a i proto se využívají hlavně na dekorace. Na skladě je máme až do průměru 16 cm. Stačí je vhodně poskládat do většího květináče a je to hotové. Můžete kombinovat i tyče různých průměrů. Pokud vám nestačí standardní přírodní odstín, objednejte si tmavé bambusové tyče se zajímavým vzhledem.
Dekorativní bambus se hojně využívá i v zahradní a bytové architektuře. S trochou fantazie z něj vyrobíte například originální a trvanlivé paravány, zástěny, oplocení nebo zábradlí. Může sloužit i na výrobu pergol a podpůrných konstrukcí pro révu a popínavé rostliny.

Bambusové rohože na plot nebo rohože za postel

Rohože na plot jsou na trhu v různých výškách a délkách. Nejčastěji používané výšky jsou 100, 150 a 200 cm a délky 300 nebo 500 cm. Vyrábějí se se štípaného bambusu nebo celých tyčí různých tlouštěk. Jako polotovary na výrobu rohoží se využívají i jiné přírodní materiály, například kapradina, vrba nebo vřesovec. Standardně jsou jednotlivé pruty nebo jejich svazky provázané pozinkovaným drátem.
Rohože na stěnu nebo rohože za postel se vyrábějí z jemnějších materiálů. Nejčastěji jsou to bambusové tyčky s průměrem přibližně 1 mm, ale máme v nabídce i rohože vyrobené z palmy. Tento typ rohoží bývá provázaný provázkem nebo jemným silonem. Rohože se dají použít i na překrytí zábradlí na balkoně.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze