Kategorie
 
 
 
 
 
Japonské paravány
 
 

Japonské paravány

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :

 

 
 

Japonské paravány jsou typické svou jednoduchostí

Japonsko je země vzdálená od nás nejen geograficky ale i mentálně. Projevuje se to v mnoha sférách života a dost výrazný rozdíl můžeme zaragistrovať také ve stylu bydlení. Charakteristický je důraz na jednoduchost a využívání přírodních materiálů. Používá se téměř výhradně dřevěný nábytek, důležitým prvkem je bambus a na podlahách převládají rohože z přírodních materiálů a tatami, na kterých se i spí. Typické jsou dřevěné příčky. Jako interiérový doplněk se často využívá paraván, který poskytuje potřebné soukromí a zajišťuje intimní atmosféru.

Japonský paraván je vyroben výhradně s přírodních materiálů. Standardně je to dřevěný rám s okénky a výplň z rýžového papíru. Velká výhoda rýžového papíru je v tom, že je průsvitný a umožňuje prostup světla i do prostoru za paravánem.

Japonský paraván má více barevných alternativ

Přestože bývá typický japonský interiér zařízený jednoduše, neznamená to zároveň, že je fádní a nezajímavý. Na jeho zpestření často slouží právě paravány. Přírodní dřevěný rám skládací dělicí stěny se laky a barvami upravuje na černo, zajímavý je hnědý a tabákový odstín a často se využívá i paraván s bílým rámem. Právě bílý paraván je v našich podmínkách nejvhodnější do zdravotnických ambulancí a oddělení.

Pokud na zpestření interiéru nestačí jen barva rámu, máme v nabídce na stránkách www.bamboo.sk a www.drstudio.cz i japonské paravány s typickými motivy. Bývají to ručně malované rozkvetlé větvičky japonské třešně sakury nebo výhonky bambusu. Pokud chcete zařídit váš interiér elegantně, variabilně, levně a rychle, tak japonský paraván ve stylu shoji je pro vás ideální řešení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze