Kategorie
 
 
 
 
 
další kategorie

Paravány

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :

 
 
 

Paravány nemusí být drahé

Při výběru paravánu posuzujeme převážně jeho vzhled a celkový soulad s prostorem, kde bude umístěn. Přesto je cena paravánu také důležitá. Nejvýhodnější z tohoto pohledu jsou paravány z mořské trávy. Mají dřevěnou konstrukci a výplet z provázku z vodního hyacintu. Mohou být přitom široké až 200 cm. Máte možnost vybrat si z více pastelových barev - od veselejších oranžové a zelené po tradiční barvy hnědou a mahagonovou.

Japonské paravány to je elegance a tradice

Vyznačují se svou jednoduchostí. Dřevěný rám s okénky z tenčích lišt a výplň z rýžového papíru. Přírodní světlý dřevěný rám je povrchově upraven bezbarvým lakem. V nabídce máme také dělící stěny v bílé nebo černé barvě a také klasické hnědé odstíny tabákový nebo tmavohnědý. Papírovou výplň mají japonské paravány zpestřenou ručně malovanými motivy bambusových výhonků nebo rozkvetlými větvičkami japonské třešně sakury. Výplň z rýžového papíru umožňuje lepší prostup světla do prostor za skládací příčkou.

Bambusové paravány mají zajímavý vzhled a jsou odolnější

Výplň paravánů může být vyrobena i z ratanu nebo bambusu. Ratanové paravány jsou na výrobu náročnější a projevuje se to i na jejich ceně, což je do určité míry při prodeji znevýhodňuje. Pokud se pro ně rozhodnete, odvděčí se vám dlouhou životností a hlavně závanem exotiky. Stanou se ozdobou každého interiéru.

Výplň bambusových paravánů je běžně vyrobena z přibližně milimetr hrubých lišt širokých přibližně centimetr. Lišty jsou těsně provázány tenkým silon nebo nití. Taková výplň je prakticky neprůhledná. Kombinací více barev získává konečný výrobek netradiční vzhled.

Samostatnou kapitolou jsou lamelové paravány. Jednotlivé lamely jsou na zadní straně spojené fleesovou látkou. V prostoru je můžete dle potřeby tvarovat. Tím dosáhnete jejich stabilitu a současně zajímavý prvek v interiéru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze