Kategorie
 
 
 
 
 
Ratanová houpací křesla
 
 

Ratanová houpací křesla

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :
 

 
 

Ratanové houpací křesla z přírodního materiálu

Nemáte zájem o umělý ratan a dáváte přednost přírodním materiálům? Je to naprosto v pořádku. Potvrzujete všeobecný trend návratu k přírodě a ekologickému přístupu k obnovitelným a udržitelným zdrojům materiálů. Ratan je tropická liána a její dřevo má unikátní vlastnosti vhodné právě pro výrobu nábytku. Šikovné ruce domácích řemeslníků z ní dokáží vykouzlit úžasné věci. Ratanové houpací křesla v nejrůznějších variantách patří k vrcholům jejich dovednosti.

 

Houpací křeslo z ratanu jako dárek pro náročné

Skvělá příležitost jak vyjádřit dík rodiči za dlouholetou péči u příležitosti životního jubilea může být ratanové houpací křeslo. Je to dárek po kterém touží mnozí i celý život a odkládají jeho nákup z jednoho jubilea na druhé. Pokud se bojíte, že překročíte rodinný rozpočet tak zbystřete pozornost. Na stránkách www.drstudio.cz nebo www.bamboo.sk si můžete vybrat křeslo v akciové ceně již za 2 595 Kč. Je to až neuvěřitelně výhodné. Neváhejte a splňte sen blízkému člověku.

 

Ratanové houpací křeslo nemusí mít jen klasický tvar

Možná se mýlím, ale pod houpacím křeslem si obyčejně představujeme klasický tvar se sedadlem, opěradlem a dvěma oblouky ve spodní části, které umožňují samotné houpání. Vše spojuje konstrukce ze stejného materiálu. Existuje množství různých tvarů a barev.

Možná méně známý je takzvaný swivel. Také se vyrábí z ratanu ale konstrukce je výrazně odlišná. Skládá se ze dvou částí. Z pevné podstavy a sedáku s opěradlem. Obě části jsou spojeny otočným pružinovým mechanismem. Tento umožňuje otočný i houpací pohyb mezi dvěma částmi konstrukce.

Mírně odlišnou variantou swivelu je papasan. Konstrukce i způsob otáčení a houpání jsou stejné. Liší se širokým kulatým opěradlem s průměrem až 110 cm. Papasan je velkým lákadlem hlavně pro děti a mládež. Je to ideální křeslo do dětského pokoje.

 

Zahradní houpací křeslo z přírodního materiálu

Nábytek z přírodních materiálů bambus, ratan, banánovník případně proutí si pořizujeme nejčastěji do interiéru. Velmi populární je využití ratanového nábytku v zimních zahradách nebo na uzavřených balkonech. Dřevěný materiál třeba však před nástrahami počasí schovávat.

Určitou výjimkou je nábytek z neloupaného ratanu. Odolává nepřízni počasí lépe. Také má však své limity a pokud ho delší dobu nebudeme používat, například během dovolené, při dlouhodobém nepříznivém počasí nebo v zimním období, doporučujeme ho zakrýt vhodným ochranným krytem nebo uschovat.

Houpací křesla MARSEILLE z přírodního neloupané ratanu jsou skvělým řešením, jak si vytvořit relaxační koutek i na menším balkoně nebo terase. Jakmile slunce v jarním období vykoukne zpoza mraků, můžeme se nechat zahřívat jeho sílícími paprsky na čerstvém vzduchu a čerpat energii do další práce.

 

Závěsné ratanové křeslo na terasu a balkon

Máte pocit, že se vám ratolesti motají stále kolem nohou a nemáte prostor na domácí práce nebo koníčky? Vyzkoušeli jste už mnoho možností jak odpoutat jejich pozornost alespoň na nějaký čas a bez úspěchu? Závěsné ratanové křeslo NICE i se stojanem určitě zabere. Je to ruční práce v provensálském stylu. Křeslo z neloupaného ratanu v přírodním nebo bílém odstínu zabere na terase nebo balkoně minimum místa a úspěch je zaručen!

Pokud chcete mít jistotu že křeslo odolá nepříznivým povětrnostním vlivům během celého roku vyberte si závěsné houpací křeslo z umělého ratanu. V nabídce jsou tři barvy výpletu - bílý, pískový a šedý s vodoodpudivým čalouněním a stojanem. Vše je v ceně započítáno.

Ve volném čase a v případě, že nebude zrovna okupované mládeží se do závěsného ratanového křesla klidně můžete posadit také. Je dostatečně hluboké a široké a nosností 130 kg výrazně přesahuje parametry srovnatelných výrobků.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze