Kategorie
 
 
 
 
 
Ratanové sedací soupravy
 
 

Ratanové sedací soupravy

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :

 

 
 

Ratan nebo i rattan je ideální polotovar pro výrobu nábytku

 

U nás je zažitý pojmenování ratan, ale v okolních státech se využívá i název rattan a někde dokonce rotang. Vždy je to však označení pro tropickou liánu.
Je to přírodní obnovitelný materiál. Po odřezání je schopen zregenerovat během pěti až sedmi let. Z tohoto pohledu je to rychle obnovitelná surovina na výrobu nábytku. Jeho dřevo se díky unikátní struktuře dobře ohýbá, je pevné a lehké. Hrubší pruty slouží na výrobu konstrukce ratanových křesel, židlí i ratanových souprav. Menší průměry prutů jsou ideální na výplety.


Ratanové sedací soupravy do zimní zahrady a na balkon


Ratanový nábytek má určité charakteristické rysy, které mají svůj původ v historii a odrážejí i vlastnosti polotovaru. Vycházejí v podstatě z koloniálního stylu. Jen velmi zřídka najdete v nabídce hranaté tvary - převažují kulaté nebo oválné.
Ratanové sestavy se liší složením, tvarem, druhy výpletu, rozměry, čalouněním a mnoha dalšími detaily. Využijete je kdekoli - od obývacího pokoje přes zimní zahradu až po balkon nebo altán.
Jelikož se jedná o přírodní materiál, působení slunce a deště by na něm zanechalo své stopy. Ne že by dřevo hnilo, trpí spíše povrchová úprava. 


Moderní ratanové sedací soupravy s nádechem exotiky


Kromě klasických tvarů ratanových setů umíme nabídnout i luxusní ratanové sestavy v nejmodernějších tvarech. V takových případech se využívají na výplety často i jiné netradiční materiály - banánovník, vodní hyacint, manilské konopí - takzvaná abacca. Celkový dojem překvapí vás i vaše hosty. Závistivé pohledy a překvapení v očích si určitě všimnete. Podstatná je ale přirozeně vaše spokojenost a pohodlí při každodenním využívání.


Sezení z umělého ratanu na terasu


V případě, že hledáte sedací soupravu do zahrady, na terasu nebo venkovní balkon navrhujeme vám využít nabídku zahradního ratanového nábytku. Ze tří druhů barev kruhového výpletu ROYAL si určitě vyberete vhodnou sedací nebo jídelní sestavu. Všechny materiály i výplet z umělého ratanu tvoří moderní a účelný celek pro váš exteriér.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze