Kategorie
 
 
 
 
 
Bambusové paravány
 
 

Bambusové paravány

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :
 

 
 

Bambusové paravány jsou díky vyšší váze stabilnější

 

Paraván je ve své podstatě skládací dělící stěna. Jednotlivé díly jsou pospojovány panty. Šířka samostatných křídel bývá v rozmezí 40 až 50 cm. S rostoucím počtem dílců ve výsledném výrobku dosahujeme zvětšování celkové šířky paravánu. Nejmenší typy mají obvykle 3 díly po 40 cm, což znamená maximální šířku 120 cm. Ve velké většině případů jsou skládací dělicí příčky složené ze tří až šesti dílů, z čehož vyplývá, že maximální šířka paravánu při použití dílců širokých 50 cm je 300 cm.

Nesmíme zapomínat na skutečnost, že kvůli stabilitě nemohou být jednotlivé díly v jedné rovině. Musíme je postavit tak, aby křídla paravánu svíraly přiměřený úhel. Čím je úhel menší, tím lepší stabilitu dosáhneme. Současně si musíme uvědomit, že se nám adekvátně zkracuje i celková délka zakrytého prostoru a je to přibližně o 10%.

Stabilita paravánu se zvyšuje také s jeho váhou. Z tohoto hlediska jsou paravány s dřevěným rámem a bambusovou výplní v určité výhodě, neboť jejich váha je přibližně o 15% vyšší než váha dělících stěn s výplní z rýžového papíru.

Bambusové paravány z naší nabídky, jejichž typové označení začíná značkou HS mají speciální verzi pantů, která umožňuje překlápět jednotlivé díly do obou stran. Umožní nám to, abychom paraván mohli poprokládat nejen harmonikovitě ale i do oblouku nebo tvaru písmene U. Lehce se nám takto zakrývají například rohy vymezeného prostoru.

Bambusové paravány s dřevěným rámem

Tyto typy paravánů jsou vyrobeny z dílů širokých 44 cm. Celková šířka čtyřdílného paravánu je 176 cm a šestidílného 264 cm. Výška paravánů je standardně 175 cm, u některých typů 200 cm. Barva dřevěného rámu je v tmavě hnědé nebo třešňové barvě. Výplň je z bambusových lamel, které jsou provázané přibližně každých 5 cm. Lamely jsou ve dvou barvách, které se pravidelně střídají a barevně jsou přizpůsobeny rámům. Některé typy bambusových paravánů mají výplň kombinovanou v horní a dolní části bílým rýžovým papírem s dřevěnou mřížkou.

Celkově působí paravány velmi elegantně a svým vzhledem se hodí do restaurací, kaváren, hotelů i komornějšího prostředí jako jsou advokátní a právnické kanceláře.

Bambusové paravány vyrobené z lamel

Tyto typy paravánů nezapadají zcela do běžné představy jak má paraván vypadat. Jsou vyrobeny z bambusových lamel hrubých jeden až dva milimetry a širokých 10 mm, které jsou podlepené flísové látkou. Díky tomuto řešení lze paraván v prostoru libovolně tvarovat. Vzhledem ke své výšce 200 cm a celkové tloušťce musí být lamelový bambusový paraván v prostoru dostatečně zprohýbaný kvůli stabilitě. Současně tím zabráníme jeho deformaci ve vertikální rovině.

Kromě dělení prostoru se dá tento výrobek využít i na obklady stěn nebo regálů. Chytrý mistři si ho dokáží vhodně rozměrově upravit na potřebnou výšku i délku a následně použít jako bambusový obklad stěny za postelí.

Bambusové paravany z lamel dodáváme v několika barevných odstínech, nejčastěji v bílém, světlehnědém a tmavohnědém. Paraván v přírodním odstínu bambusového dřeva je bez povrchové úpravy a můžete si ho barevně přizpůsobit svým požadavkům.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze