Paraván je praktický pomocník

Kategorie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Paraván je praktický pomocník

Japonský paraván HS 340V mnoha typech provozů se setkáváme s potřebou oddělit jednotlivá pracoviště. Každý chce mít přece při masáži svůj klid. Jsou ale i další pracoviště, kde nám nadměrný zájem okolí nemusí vyhovovat. Jako příklad uvedeme kadeřnické salony, pedikúry ale i různé typy zdravotnických ambulancí. V kavárnách nebo restauracích je nezbytné zajistit dostatek soukromí pro rodinné nebo firemní posezení bez zvědavých pohledů ostatních zákazníků zařízení.

Jako nejjednodušší, nejrychlejší a asi i nejlevnější řešení je využít pro tento účel paraván, pro který bylo hlavně v minulosti často používané pojmenování španělská stěna. Mají velkou výhodu v tom, že když je nebudete potřebovat, jednoduše se poskládají a odloží. Nejsou nutné žádné stavební úpravy a problém je vyřešen. Různých typů paravánů je v nabídce
na trhu velké množství. Stačí si vybrat.

Paravány se liší svými rozměry

Bambusový paraván HS 089Při výběru je třeba zvážit jaká má být skládací dělící stěna široká. Běžně se používají třidílné se šířkou kolem 130 cm, o něco širší čtyřdílné s šířkou 160 až 200 cm až po šestidílné paravány s šířkou přes 250 cm. Vše závisí od požadavku na jaké délce potřebujeme prostor oddělit. Je rozdíl jestli vybíráme paraván k lehátku, kde by měl mít délku přes 200 cm nebo ke křeslu. V takovém případě nám stačí i menší rozměry. Musíme přitom brát v úvahu, že paraván bude stát jen tehdy, když budou jednotlivé ramena harmonikové proložené, čímž se celková délka mírně zkrátí.

Zvažujeme také skutečnost, zda nám stačí jednostranný nebo potřebujeme oboustranný. V prvním případě je jedna strana pohledová a z druhé strany vidíme dřevěnou nebo kovovou konstrukci paravánu. U oboustranných vidíme zpravidla z každé strany paravánu stejný vzor, ​​motiv nebo barvu.

Pokud vám nestačí standardní výška 170 až 175 cm máme v nabídce i paravány vysoké 200 cm.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze