Zahradní svítidla jsou důležitou složkou projektu zahrady

Kategorie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Zahradní svítidla jsou důležitou složkou projektu zahrady

Při koupi svítidla na terasu se raději nespoléhejte na náhodu.

Vnější osvetlení je neustále vystaveno faktorům, které mohou nepříznivě ovlivnit jeho stav.

Zahradní osvětlení musí především splňovat normy bezpečnosti

Při koupi svítidla na terasu se raději nespoléhejte na náhodu. Vnější osvetlení je neustále vystaveno faktorům, které mohou nepříznivě ovlivnit jeho stav. Zatímco kontakt zahradního nábytku s vodou nebo mrazem může mít za následek jen jeho poškození, kontakt elektrického zařízení s vodou a za určitých okolností jen s vlhkostí, může způsobit ohrožení bezpečnosti obyvatel domácnosti. Abyste tomuto stavu předešli, před zakoupením si zahradní svítidlo důkladně zkontrolujte. Každá žárovka ale i svítidlo pro venkovní použití má speciální symbol označující třídu ochrany (IP nebo Index ochrany). První číslice kódu znamená ochranu proti pevným látkám, zatímco další proti tekutinám. Abyste se ujistili, že používání zahradní lampy na terase nebo balkoně bude zcela bezpečné, vyberte si model s ochranou IP nejméně 44. Pro části zahradního osvětlení, které je vystaveno přímému působení vody - tedy i deště, vody ze sprchy nebo z bazénu, musí byt krytí nejméně IP 65.

Důležité je také aby i elektrické rozvody měli dvojitou izolaci. V nových domech a bytech by to neměl být problém, protože byly kolaudované dle nejnovějších norem. Pozornost je třeba zbystřit při starších nemovitostech.

 

Vyberte si z naší nabídky vhodné řešení osvětlení terasy

Co charakterizuje moderní zahrady? Na terasách uspořádaných podle principu "méně je více" dominují jednoduché řešení, přiměřené barvy a sady zahradního nábytku s minimalistickým designem. Nemá smysl hledat kýčové ozdoby a komplikované tvary a formy. Moderní zahradní aranžmá jsou doplněny jednoduchými a nenápadnými detaily, jako je například i vhodné záhradní osvětlení zdůrazňující moderní charakter prostoru a zvýrazňující zajímavé detaily.

 

Zahradní svítidla pro terasu nebo balkon

Určitě je z čeho vybírat. Svítící zahradní koule nebo kostky můžete jen tak volně položit do trávníku nebo na terasu. Použijete na to jednoduchou konzolu, kterou zapíchnete do trávníku nebo květináče. Mají vlatní baterii, která jim umožní svítit bez zdroje energie prakticky celý večer.

Zahradní svítící květináče se zabudovaným osvětlením jsou hitem posledních sezón. Kromě osvětlení terasy nebo balkonu ve večerních hodinách nám poskytují příjemný pohled na vysázeny květiny a keře během celého dne. Svými moderními tvary vhodně doplňují architekturu terasy.

V prostorách, kde není zdroj elektrické energie nabízíme jednoduché řešení. Záhradní lucerny TOULOUSE jsou vyrobeny z neloupané ratanu hrubého asi 1 cm. K dispozici jsou ve třech velikostech a dvou barevných variantách - přírodní a bílý ve stylu vintage. Už stačí jen zapálit svíčku a okolí zalije tlumené přírodní světlo.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze