Výhody bambusu

Kategorie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Výhody bambusu

Bambus anglicky bamboo

Některé druhy bambusu mají mimořádně tvrdé dřevo. V minulosti se z nich dokonce vyráběly meče, jejichž tvrdost byla srovnatelná s ocelovými.
 

Přesto mnohé možná překvapí fakt, že bambus nepatří mezi stromy. Botanicky má bambus blízko například k našim obilovinám a je to v podstatě tráva.

V rostlinné říši je držitelem několika rekordů. Některé druhy vyrostou za jeden den až o 100 cm, přičemž rekordérem je druh bambus madake s přírůstkem 132 cm za 24 hodin. Bambus je také nejvyšší bylina na světě.

Druh bambusník Brandisov dorůstá až do výšky 36 metrů přičemž tloušťka stébla dosahuje okolo 20 centimetrů. V historických záznamech jsou údaje, že na ostrově Jáva se v minulosti vyskytovaly některé druhy vysoké až 51 metrů.

Tloušťka bambusového stébla může dosáhnout u některých druhů až 30 cm. Hrubé bambusové tyče až do průměru 16 cm má v nabídce i naše společnost a podrobnější informace si můžete najít na linku - bambusové tyče.

Bambus je nejvíce rozšířen v Indii a jihovýchodní Asii. Kromě severní Evropy a arktických oblastí roste téměř po celém světě. Celkem je známe kolem 600 druhů a liší se kromě jiných detailů i farbou.K nejkrásnějším patří druh bambusovec lako s černými stéblydruhy mají červené zbarvení.

Tmavé bambusové tyče (tygr) nebo hnědé bambusové tyče (black bamboo) můžete najít i na naší stránce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze