Paravány a jejich využití

Kategorie
 
 
 
 
 

Paravány a jejich využití

Z mnoha historických filmů si určitě pamatujete záběry, kdy se hlavní hrdinka převléká za dělicím stěnou stojící někde v koutě pokoje a nepovolané oči vidí jen kousky oblečení které buď padnou na zem nebo zůstanou na stěně zavěšené.

Většinou pro tento účel sloužily dřevěné rámy s výplní vyřezávanou z ušlechtilých dřevin pro které se ujalo pojmenování paraván.

Paravány mají svůj původ v asijských kulturách, především v čínské a japonské. Častokrát to byly skutečně skvostné díla. Posuďte sami několik obrázků připojujeme.

Převážně se jedná o přenosné stěny složené ze tří nebo čtyř dřevěných rámů spojených panty a vyplněných látkou, dřevem, plátnem případně papírem. Jsou lehké a dají se jednoduše poskládat a odložit, případně přesunout na jiné místo.

Pro snadnou manipulaci, přijatelnou cenu a množství tvarů, rozměrů a barevných nebo materiálových provedení si nacházejí paravány praktické využití i v současné době.

Často se používají k oddělení pracovišť v masérských, kosmetických nebo kadeřnických salonech. Umožňují jednoduchým způsobem zajistit dostatek soukromí pro jednotlivé zákazníky.

Bílé paravány jsou vhodné například do prostor zdravotnických ambulancí.

Pokud potřebujete vyčlenit prostor na rodinné posezení v restauraci nebo kavárně, můžete použít některý z bambusových paravánů. Jsou o něco těžší, mají však z tohoto důvodu vyšší stabilitu. Bambusová výplň je odolnější než plátno nebo papír a vypadá velmi elegantně. Bambusový paraván můžete použít i na terase nebo v zahradě. Před nepříznivými počasím je třeba ho schovat.

Ve venkovních prostorách nezapomeňte paraván zajistit proti převrácení. Při jeho ploše a nízké váze tak předejdete nepříjemnostem při větrném počasí.

Japonské paravány s květinovými vzory na rýžovém papíře nebo paravány se širokou škálou přírodních motivů na plátně mohou zpestřit jakýkoliv prostor a můžete za nimi schovat poškozenou omítku, bojler v koupelně nebo nepoužívané dveře.

Možnosti využití paravánů je samozřejmě mnohem více a při jejich široké nabídce na naší stránce si určitě vyberete nejvhodnější řešení. Z mnoha historických filmů si určitě pamatujete záběry, kdy se hlavní hrdinka převléká za dělicím stěnou stojící někde v koutě pokoje a nepovolané oči vidí jen kousky oblečení které buď padnou na zem nebo zůstanou na stěně zavěšené.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze