Jak si poradit s extrémy počasí při relaxaci v zahradě

Kategorie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Jak si poradit s extrémy počasí při relaxaci v zahradě

Skutečnost, že se něco děje s počasím v našich končinách je stále jasnější. Překonávají se nové a nové teplotní rekordy maximální teploty, v létě dělají Hliníková pergolastarosti přívalové deště, jaro a podzim jako kdyby neexistovaly.

Tečkou za vším je aktuální zima. Těšíme se už z několika centimetrů sněhu, který nakonec po pár hodinách, v lepších případech několika dnech tak či tak beze stopy zmizí. Zdá se, že tento trend je nezvratný a budeme se muset přizpůsobit dané situaci.

Zahradní slunečníky s boční nohou poskytnou dostatek stínu

Při relaxaci doma na terase budeme řešit v létě především prudké slunce a vysoké teploty vzduchu. Na ochlazení nám poslouží bazén nebo sprcha. Tam se ale před sluncem neschováme. Pokud máme chuť zdřímnout si na ratanovém lehátku nebo posedět ve své zahradní soupravě a nevystavovat se ostrým slunečním paprskům, zůstává jednoduché řešení - zahradní slunečník. Při jeho výběru zohledňujeme několik požadavků. Nejdůležitější jsou plocha, kterou potřebujeme překrýt, barevná úprava aby se hodil k zahradnímu nábytku, stabilita a samozřejmě kvalita.
K větším zahradním sezením, případně k jídelním setem na terasu s ratanovým nebo teakovým stolem je nejvhodnější velký zahradní slunečník s boční nohou a polohovatelnou střechou. Ideální je když můžeme regulovat sklon ve dvou rovinách a kromě toho by měl mít také možnost otáčení kolem vlastní osy. Takový zahradní slunečník nám umožní při jednoduché obsluze za pár minut nastavit stínítko tak, aby potřebné prostory zůstaly chráněny během celého dne. Můžete si vybrat obdélník 3 x 4 m, čtverec 3 x 3 m nebo pokud dáváte přednost kulatým tvarům pak zahradní slunečník s průměrem 3,5 m. Na malé jídelní soupravy, k ratanovým křeslům na balkon nebo na zastínění zahradního lehátka stačí i menší rozměry, připadne zahradní slunečník se středovou nohou. Celou nabídku najdete na stránkách www.bamboo.sk a www.drstudio.cz. Komplikace vznikají pokud máte zahradu na větrném místě nebo přijde nečekaná bouřka s prudkými nárazy větru. Naše zahradní slunečníky mohou mít podstavu těžkou až 150 kg, přesto je v podobných případech používat nemůžete.

Hliníkové pergoly rozšiřují možnosti relaxu v zahradě.

Existuje východisko z této situace. Řešením jsou hliníkové pergoly se sklopnými střešními lamelami. Nabízíme je v bílé a moderní antracitové barvě. Mají modulovou konstrukci a pohodlně pod ni umístíte luxusní zahradní sedací soupravu společně například s ratanovou jídelní soupravou pro více osob. Střešní lamely umožní vpustit do prostoru právě tolik slunečních paprsků kolik potřebujete. V případě deště střešní lamely mechanicky uzavřete a klidně pozorujete, co se kolem vás děje. Dešťová voda je odváděna pomocí lamel a žlabů integrovaných v konstrukci přes nosné sloupy hliníkové pergoly do země.
Hliníkové pergoly rozšiřují možnosti našeho pobytu na terase i na jarní a podzimní období. Boční rolety vás po stažení ochrání před chladem i větrem. Zajišťují také přiměřené stínění před ostrými paprsky slunce nízko nad obzorem. Relax v zahradě nebude jen otázkou letního období a stává se téměř celoroční záležitostí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze