Co očekává zákazník od zahradního nábytku?

Kategorie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Co očekává zákazník od zahradního nábytku?

Zahradní nábytek se stává jedním z nejdůležitějších prvků v moderních domácnostech. Je proto důležité umět si správně vybrat.

Základním požadavkem je estetická stránka. Nekoupíme si přece něco co se nám nelíbí. Barva, tvar, atraktivní vzhled jsou prvky které často rozhodují u našich krásnějších půlek. Pánové zvažují i ​​jiná kritéria jako například kvalita použitých materiálů, kvalita dílenského zpracování, odolnost vůči povětrnostním vlivům, životnost, případě nároky na údržbu. Výběr správné sestavy není jednoduchý.
 
Ve velkých prodejnách s nábytkem určeným pro zahrady najdeme soupravy vyrobené z různých materiálů a s různou odolností vůči vnějším faktorům. A co víc, mezi produkty můžeme najít nejen klasické soupravy sestávající ze stolů a židlí ale také sedací soupravy a křesla. Nemohou chybět závěsná křesla a drobnosti pro naše ratolesti. Nábytek předních značek zaujme inovativním designem a netradičními tvary, které jsme dosud viděli jen v kategorii designového nábytku.
 
Zamysleme se nad tím jaké požadavky by měl splňovat zahradní nábytek.
 
Nejdůležitějším kritériem, které bychom měli při koupi zvažovat je kvalita použitých materiálů. Venkovní vybavení má neustálý kontakt s UV zářením, podstatně většími teplotními rozdíly a vlhkostí. Méně kvalitní plasty nebo dřeviny při styku s nepříznivým počasím rychleji ztrácejí svou barvu, vzniká na nich nevzhledný povlak, povrch ztrácí lesk a časem se snižuje i pevnost konstrukčních prvků.
 
Jaký zahradní nábytek bychom si tedy měli vybrat, aby počasí neovlivnilo jeho stav, nebo abychom alespoň vliv počasí výrazně omezily?
 
Nejvhodnějším materiálem na konstrukce je jednoznačně hliník - lehký kov, který ve velkém stylu nahradil kdysi oblíbenou litinu. Na rozdíl od kovového, těžkého nábytku, hliníkové modely dokonale zapadají do prostředí zahrad navržených v moderním duchu. Vysoce kvalitní práškovou technologií povrchově upravený hliník nejenže vykazuje nadprůměrnou odolnost vůči vnějším faktorům a mechanickému poškození, ale dokonale zapadá do zelené scenérie našich exteriérů. Zahradní nábytek vyrobený z hliníku dodává terase nebo altánku nádech jednoduchosti a elegance. Žádné cetky pouze přímé linie, jednoduché geometrické tvary, minimalismus a symetrie.
 
Zajímavou alternativou k nábytku z kovu a syntetických materiálů jsou modely vyrobeny výhradně z přírodních materiálů. Chcete-li vytvořit ve vaší zahradě rustikální atmosféru zaměřte vaši pozornost na ratanové a teakové soupravy. Teakové dřevo má pro využití v zahradách ideální vlastnosti. Dlouhodobě se používá při výrobě nejluxusnějších jachet, kde ho slaná voda, slunce, vítr i déšť opravdu důkladně prověří. Získává se pěstováním na plantážích a známe ho jako FSC teak. Původním prostředím kde teakové stromy rostou jsou tropické pralesy v jižní a jihovýchodní Asii. Teakové dřevo je nasycené kyselinou křemičitou a olejovými látkami, díky čemuž hotový kus nábytku neabsorbuje vodu, je odolný vůči UV záření a dokonce i chemickým látkám.
 
Modulární stavebnicový nábytek na terasu jako například zahradní soupravy z umělého ratanu MILANO nebo hliníkové LUGO jsou v současnosti velmi oblíbené. Moderní nábytek se skládá ze samostatných komponent, které si můžete navzájem kombinovat a vytvořit z týchž dílů různé tvary sestav, které jsou přizpůsobeny vašim aktuálním potřebám. Potahové tkaniny jsou impregnovány teflonem, který zabraňuje tvorbě nevzhledných skvrn a chrání čalounění před vlhkostí.
 
Ani nedostatek místa a menší rozměry terasy nebo balkonu vás nemusí limitovat. Využijte hluboké závěsné křeslo nebo závěsnou postel a také takový prostor proměníme na úžasné místo pro odpočinek a relax. Pověste si je na nosnou konstrukci, kterou vam dodáme nebo si je můžete ukotvit do stropu, případně zavěsit na větev stromu nebo trám. Získáte tak skvělé místo pro trávení volného času na čerstvém vzduchu nejen pro sebe ale i pro své ratolesti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze